Rūpintis savo sveikata, rūpintis savimi šiuolaikiniam žmogui tapo norma. Ir šiandien šiuolaikinė medicina bei kosmetologija naudoja daugybę veiksmingų metodų, kurie padeda tai padaryti. Veido ir kūno odą galima atjauninti be operacijos, pavyzdžiui, kamieninių ląstelių terapijos, hialurono rūgšties kokteilių injekcijų ir saugių kosmetologinių procedūrų pagalba. Skausmo malšinimas raumenų uždegimui, patempimų gydymas ir atsigavimas po traumų gali būti pasiektas nevartojant stiprių vaistų. Plazmoliftingo procedūra (PRP terapija) – tai universalus kovos su senėjimu metodas ir atsinaujinimo, kūno atgaivinimo pagalbininkas, išpopuliarėjęs dėl unikalaus gebėjimo skatinti natūralų ląstelių atsinaujinimo procesą.
Kas yra plazmoliftingas
Plazmoliftingas – tai injekcinė kosmetologinė ir medicininė procedūra, pagrįsta paciento trombocitų turtingos plazmos injekcijomis į problemines odos vietas, plaukų folikulus ar sąnarius. Šis metodas sukelia natūralų regeneracijos ir atjaunėjimo procesą, pagerina audinių būklę ir pagreitina gijimą.
Procedūros esmė ta, kad plazmoliftingo metu naudojamas paties paciento kraujas, kuris centrifuguojamas, kad išsiskirtų plazma, kurioje gausu augimo veiksnių ir trombocitų. Trombocitai – tai kraujo ląstelės, kuriose yra biologiškai aktyvių medžiagų, galinčių pagreitinti gijimą, skatinti audinių regeneraciją, naujų ląstelių susidarymą ir pagerinti kraujo mikrocirkuliaciją.
Kraujo plazmos injekcijos indikacijos
PRP terapija yra naujas gydymo metodas. Ši procedūra vis labiau populiarėja medicinoje dėl daugybės indikacijų ir plačių pritaikymo galimybių įvairiose medicinos šakose.
PRP terapija taikoma ortopedijoje, traumatologijoje, sporto medicinoje:
- sąnarių (artrito, tendonito) gydymui;
- raiščių (kelio, alkūnės, peties sąnarių) pažeidimams gydyti;
- gydant sužeistus raumenis ir sausgysles;
- reabilitacijai po traumų – patempimų, sumušimų ir lūžių;
- lėtinių sporto traumų prevencijai.
Jis skatina kremzlės regeneraciją, mažina skausmą ir grąžina judrumą, pagreitina audinių gijimą ir sutrumpina reabilitacijos laikotarpį.
Kosmetologijoje ir dermatologijoje plazmoliftingas naudojamas odos atjauninimui, odos ir plaukų atgaivinimui:
- giliųjų ir mimikos raukšlių, nosies raukšlių mažinimas;
- pagerinti odos spalvą;
- nuo su amžiumi susijusių pokyčių;
- randams šalinti, lyginti, įskaitant randus po spuogų;
- pagreitinti odos regeneraciją;
- gydyti spuogus, aknę;
- areatinės alopecijos gydymas ir profilaktika;
- skatinti plaukų augimą;
- nuo hiperpigmentacijos.
Jis skatina kolageno gamybą, didina odos elastingumą ir gerina bendrą odos būklę, padeda pašalinti įvairius kosmetinius defektus.
Plazmoliftingo nauda
Gydymas kraujo plazma atveria naujas galimybes organizmui atsigauti be nuolatinio vaistų vartojimo.
Privalumai
- Neskausminga procedūra (naudojant ploną adatą ir prireikus minimalias vietinio anestetiko dozes).
- Sauga. Kadangi procedūrai naudojama paties paciento plazma, alerginių reakcijų ar infekcijos rizika yra minimali.
- Veiksmingas atsigavimas be vaistų. PRP terapija leidžia atsisakyti įprastų vaistų ir atkurti organizmą natūraliai, o tai ypač naudinga ir svarbu sergant lėtinėmis sąnarių ligomis, kai gydymas vaistais ne visada duoda norimų rezultatų.
- Greitas atsigavimas. Suaktyvėjus regeneracijos procesui, pacientai gali greičiau grįžti į įprastą gyvenimą ir fizinį aktyvumą be ilgalaikės reabilitacijos.
Pasiruošimas plazmoliftingo procedūrai
Pasirengimas PRP terapijai apima keletą pagrindinių punktų, nuo kurių laikymosi priklauso procedūros veiksmingumas ir saugumas pacientui.
Pirmasis pasiruošimo etapas – konsultacija su gydytoju (kosmetologu, dermatologu, ortopedu-traumatologu), kuris įvertins odos arba gydomos srities būklę. Gydytojas surinks anamnezę, kad atmestų kontraindikacijas, aptars su pacientu gydymo tikslus, taip pat numatomą procedūros rezultatą.
Bendrosios rekomendacijos dėl paruošimo plazmoliftingui:
- Likus 3-7 dienoms iki procedūros venkite vartoti antikoaguliantų, nes jie gali padidinti kraujavimą ir sukelti mėlynes.
- 2-3 dienas prieš procedūrą vengti alkoholio, nes jis gali paveikti kraujo sudėtį ir sumažinti procedūros veiksmingumą.
- Rūkymo nutraukimas likus bent 24 valandoms iki injekcijos, Rūkymas sutrikdo mikrocirkuliaciją ir gali sulėtinti regeneracijos procesus.
- Drėkinimas – likus kelioms dienoms iki procedūros vartokite daug vandens. Tai padės gauti labiau koncentruotą ir “švaresnę” plazmą.
- Keletą dienų prieš procedūrą – dieta, kurioje gausu vitaminų ir mikroelementų.
- Analizės (jei reikia, kaip nurodė gydytojas).
- 2-3 dienas prieš procedūrą negalima atlikti intensyvių kosmetologinių procedūrų (lazerio, rūgštinių pilingų, mikrodermabrazijos ir kt.).
Kaip atliekama PRP terapija
PRP terapija atliekama keliais etapais:
- Iš paciento venos švirkštu paimamas nedidelis kraujo kiekis – nuo 10 iki 30 ml, priklausomai nuo programos.
- Surinkus kraują, jis supilamas į specialų sterilų mėgintuvėlį.
- Kraujo mėgintuvėlis įdedamas į centrifugą.
- Aparatas centrifuguoja kraują apie 10-15 minučių. Per šį laiką kraujas atskiriamas į kelias frakcijas. Iš šių frakcijų atskiriama plazma, kurioje yra didelė trombocitų ir augimo faktorių koncentracija.
- Kol sistema ruošia plazmą, gydytojas valo ir dezinfekuoja PRP injekcijos vietą.
- Naudojama vietinė anestezija (injekcijos vieta patepama nuskausminamuoju kremu).
- Paruošta plazma plona adata sušvirkščiama į probleminę vietą. Injekcijos procesas gali trukti nuo 10 iki 30 minučių.
Atliekant veido atjauninimą arba alopecijos gydymą, injekcijos atliekamos keliose vietose. Ortopedijoje PRP švirkščiama tiesiai į sąnarį arba pažeistą audinį (pvz., raiščius ar sausgysles). Suleidus plazmos, pacientui gali būti patariama, kaip prižiūrėti odą ar sąnarį. Procedūra paprastai nereikalauja ilgos reabilitacijos ir pacientas gali grįžti prie kasdienės veiklos tą pačią dieną.
Injekcijos vietose gali atsirasti lengvas paraudimas, patinimas ar jautrumas, kuris paprastai išnyksta per 1-2 dienas.
Rekomendacijos po plazmoliftingo procedūros
Po PRP terapijos svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų:
- Venkite, kad gydomos odos vietos būtų veikiamos aukštos ir žemos temperatūros (neikite į sauną, nesimaudykite baseine, ilgai būkite saulėje).
- 1-2 savaites po procedūros naudokite kremą su didele apsauga nuo UV spindulių (SPF 30-50).
- 2-3 dienas apribokite fizinį aktyvumą, sumažinkite treniruočių intensyvumą.
- Pirmąsias 24 valandas negalima liesti ar trinti odos injekcijos vietose, negalima naudoti dekoratyvinės kosmetikos.
- kelias dienas venkite agresyvių kosmetinių procedūrų (šveitimo, šveitimo, lazerinio šveitimo ir kt.).
- Norint pagreitinti gijimą ir regeneraciją, patartina naudoti gydytojo rekomenduotus drėkinamuosius kremus arba švelnaus raminamojo poveikio produktus.
- Gerkite daugiau vandens.
- Atsisakykite rūkymo ir alkoholio.
PRP injekcijos - kiek procedūrų reikia
PRP terapijos procedūrų skaičius priklauso nuo konkrečios sprendžiamos problemos, taip pat nuo individualių paciento sveikatos ypatumų, indikacijų.
Standartinės rekomendacijos dėl PRP procedūrų skaičiaus:
- Ortopedinės problemos (sąnarių, sausgyslių, raiščių) – nuo 2 iki 4 procedūrų su 2-3 savaičių pertrauka tarp injekcijų (laikas, reikalingas regeneracijos procesams suaktyvinti).
- Kosmetinės procedūros (veido, odos atjauninimas) – nuo 3 iki 5 procedūrų su 2-4 savaičių pertrauka. Odos atsinaujinimo procesas tęsiasi ir baigus kursą.
- Plaukų slinkimo (alopecijos) gydymas – nuo 3 iki 6 procedūrų. Intervalas tarp procedūrų – 1-2 savaitės. Atsižvelgdamas į plaukų slinkimo laipsnį ir galvos odos būklę, gydytojas gali koreguoti procedūrų dažnumą ir skaičių.
- Traumos ir reabilitacija sporto medicinoje – paprastai skiriami 2-4 seansai, 2-3 savaičių intervalu.
PRP terapijos poveikis gali trukti nuo kelių mėnesių iki metų, priklausomai nuo taikymo srities ir individualių organizmo savybių. Kai kuriais atvejais rezultatui išlaikyti rekomenduojama kas 6-12 mėnesių atlikti palaikomuosius seansus.
Kraujo plazmos injekcijos - kontraindikacijos
PRP terapija (trombocitų turtinga plazma) – tai modernus gydymo metodas, kai audinių regeneracijai skatinti naudojama paciento trombocitų turtinga plazma. Ši terapijos rūšis turi platų pritaikymo spektrą ir yra viena saugiausių, tačiau, kaip ir bet kuri gydymo rūšis, ji turi tam tikrų kontraindikacijų:
- Pacientui yra ūminių uždegiminių procesų arba karščiavimas.
- Bendra bloga savijauta (silpnumas, nuovargis, kiti blogos savijautos požymiai).
- Nėštumo ir žindymo laikotarpis.
- Cukrinis diabetas.
- Sunkios imuninės sistemos ligos, susilpnėjusi imuninė sistema.
- Infekcijos, virusinės ligos.
- Reumatoidinis artritas, sisteminė raudonoji vilkligė.
- Vėžio ligos.
- Lėtinė kepenų liga.
- Hiperkoaguliacija, trombocitų disfunkcija), vartojant kraują skystinančių vaistų.Neurologiniai ir psichikos sutrikimai.
Užsisakykite susitikimą
Prenumeruokite dabar
Gaukite mūsų naujienas ir išskirtinius pasiūlymus